Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Workshop z prof. Robertem Entmanem i dr Curdem Knüpferem

Workshop z prof. Robertem Entmanem i dr Curdem Knüpferem

IMG_20171219_110952_wppb6p.jpg

W dniach 1 i 2 grudnia 2017 roku gośćmi Zakładu Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa byli prof. Robert Entman i dr Curd Knüpfer. Badacze z George Washington University przyjechali do Instytutu Politologii UWr w związku z rozpoczęciem prac nad nowym projektem badawczym. Planowana współpraca naukowa ma na celu zbadanie nagłośnienia medialnego kluczowych aktorów politycznych i kwestii w głównych serwisach informacyjnych telewizji publicznej i prywatnej w Polsce, a także w ich wydaniach internetowych. Kierowniczką polskiego zespołu badawczego jest prof. dr hab. Bogusława Dobek-Ostrowska. Za poszczególne elementy badań odpowiadają: dr Bartłomiej Łódzki, dr Paulina Barczyszyn-Madziarz oraz mgr Róża Smolak.

Pierwszy dzień workshopu upłynął na omawianiu kluczowych założeń projektu. Dyskutowano przede wszystkim o celach oraz wybranych metodach badawczych. Praca nad konceptualizacją badań poprzedzała kolejny ważny element spotkania z prof. Robertem Entmanem i dr Curdem Knüpferem, czyli poznanie programu MAXQDA. Drugi dzień workshopu to przede wszystkim prezentacja oraz nauka podstaw programu, który ułatwi uczestnikom projektu pracę nad zebranym materiałem badawczym oraz dokonanie analiz.

Spotkanie było więc nie tylko okazją do poznania światowej sławy badacza oraz zaznajomienia się z nowoczesnymi narzędziami badawczymi, ale też pierwszym krokiem na drodze do przeprowadzenia badań i zrealizowania projektu z naukowcami z George Washington University.

gwu_8g5mg4.png

W dniach 18 i 19 grudnia odbyła się kolejna część szkolenia, podczas której uczestnicy projektu rozpoczęli praktyczną naukę obsługi programu MAXQDA. Intensywne dni pracy pozwoliły zarówno na opanowanie umiejętności niezbędnych do realizacji projektu przez uczestników z Polski, jak i wymianę uwag i refleksji na temat założeń projektu.

data utworzenia/modyfikacji: 21 grudzień 2017 o 11:52:45