Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Udział naszych naukowców w V Ogólnopolskim Kongresie Politologii we Wrocławiu!

Udział naszych naukowców w V Ogólnopolskim Kongresie Politologii we Wrocławiu!

Obrazy:

20220922_104703_t4adgf.jpg20220922_104740_we3wpc.jpg

22 września października 2022 r. naukowcy z Zakładu Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa wzięli aktywny udział w V Ogólnopolskim Kongresie Politologii we Wrocławiu. 

W ramach panelu organizowanego przez Instytut Dyskursu i Dialogu Dr hab. prof. UWr Lucyna Szot wygłosiła referat pt. "Polska debata publiczna wobec ograniczeń prawa dostępu do informacji publicznej", natomiast mgr Mateusz Bartoszewicz miał wystąpienie pt. "Tygodniki opinii o profilu społeczno-politycznym: zakładnik czy kontroler polityków?". 


Dyskusja w panelu, moderowana przez mgr Mateusza Bartoszewicza, była bardzo aktywna. Uczestnicy byli uczestnikami „meta-debaty” dotyczącej jakości polskiego dyskursu medialno-politycznego po trzech „dekadach wolności". Omówiono także omówienie wyzwania i problemy, z jakimi borykają się instytucje mozolnie starające się polepszać jakość debaty publicznej w Polsce.