Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Spotkanie w ramach projektu MIL LAB

Spotkanie w ramach projektu MIL LAB

wro1_rzkc6n.jpg

W dniach 9-11 października 2019 roku Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa gościł przedstawicieli uczelni partnerskich, z którymi realizuje projekt „Media and Information Literacy & Innovative Teaching Methods Laboratory”. Badacze z Łotwy, Litwy, Estonii oraz Polski pracowali nad kształtem wspólnego programu kształcenia studentów, a także nad prowadzonymi badaniami. Jednym z wydarzeń towarzyszących spotkaniu była publiczna dyskusja w języku angielskim o edukacji medialnej oraz kompetencjach informacyjnych i medialnych, która odbyła się 10 października w Instytucie Politologii. Uczestnicy projektu „Media and Information Literacy & Innovative Teaching Methods Laboratory” debatowali na temat grup docelowych edukacji medialnej, jej specyfiki oraz problemów w jej wdrażaniu w różnych krajach. W wydarzeniu uczestniczyli: prof. Ilva Skulte (Uniwersytet Stradiņša w Rydze), dr Michał Kuś (Uniwersytet Wrocławski), Marta Dziļuma (Biblioteka Narodowa Łotwy), mgr Andrey Tikhonov (Uniwersytet Wrocławski), a moderatorką była dr Paulina Barczyszyn-Madziarz (Uniwersytet Wrocławski).

data utworzenia/modyfikacji: 17 grudzień 2019 o 10:06:34