Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa

Znajdujesz się w: Strona główna > Projekty międzynarodowe > European Journalism Observatory

European Journalism Observatory

EJOlogo_tprgy2.png

Od 1 kwietnia 2010r. Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa jest podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie polskojęzycznej wersji strony Europejskiego Obserwatorium Dziennikarskiego (EJO). Oprócz tego EJO posiada wersję anglojęzyczną (bazową), niemiecką, włoską, łotewską, rumuńską, albańską, serbską, ukraińską i czeską.


Poprzez obserwację i porównywanie trendów w dziennikarstwie, jak również analizę badań nad mediami, Obserwatorium wpływa na poprawę jakości dziennikarstwa, lepsze zrozumienie problemów mediów oraz wspiera wolność prasy. Tym samym, wychodzi naprzeciw potrzebom dziennikarzy, redaktorów czy zarządzającym mediami niwelując przepaść, jaka dzieli naukę o komunikowaniu (teorię) i praktyczne wykonywanie zawodu.


Europejskie Obserwatorium Dziennikarskie zostało powołane do życia wiosną 2004 roku jako centrum non-profit przy Universita della Svizzera Italiana i jest finansowane przez Fondazione per il Corriere del Ticino. Obserwatorium, poprzez monitorowanie i porównywanie trendów w dziennikarstwie, jak i poprzez analizę badań nad mediami, buduje mosty pomiędzy różnymi kulturami dziennikarskimi, występującymi przede wszystkim w Europie i USA – i tym samym stara się wpływać na poprawę jakości w dziennikarstwie. Europejskie Obserwatorium Dziennikarskie wychodzi naprzeciw potrzebom dziennikarzy, redaktorów czy zarządzających mediami, niwelując przepaść, jaka dzieli naukę o komunikowaniu (teorię) i praktyczne wykonywanie zawodu.

Zespół EJO Polska, działający na Uniwersytecie Wrocławskim, tworzą:

Dr Michał Kuś – Kierownik projektu

Dr Adam Szynol– Redaktor doradca

Redaktorzy strony internetowej:

Mgr Anna Paluch 

Mgr Paulina Barczyszyn – redaktorka sekcji “PR i marketing”

Mgr Paweł Baranowski - redaktor sekcji “Nowe media / Web 2.0”

Zespół wspomagają współpracownicy-freelancerzy.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

michal.kus@uni.wroc.pl

http://www.facebook.com/pl.EJO.ch

http://twitter.com/ejo_pl

http://www.youtube.com/EjoChannell

http://ejopolska.blip.pl/


data utworzenia/modyfikacji: 18 luty 2016 o 15:15:34autor:   Paulina Barczyszyn

słowa kluczowe: