Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa

Znajdujesz się w: Strona główna > O nas > Pracownicy i doktoranci > dr hab. prof. UWr Michał Jacuński

dr hab. prof. UWr Michał Jacuński

Jestem ekspertem w obszarze zintegrowanej komunikacji społecznej, politycznej i marketingowej. Od kilkunastu lat zajmuję się zarówno praktycznymi jak i teoretycznymi aspektami porozumiewania się ludzi, organizacji politycznych oraz non-profit, instytucji publicznych oraz firm. Swoje doświadczenie i kompetencje konsultanta oraz doradcy opieram na trzech filarach: zrealizowanych projektach naukowych i komercyjnych, pracy dydaktycznej oraz współpracy badawczej w kraju i za granicą.


Aktywność  naukowo-dydaktyczna

Pracuję w Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie zrobiłem doktorat (2006) oraz uzyskałem stopień naukowy doktora habilitowanego (2016). Redagowałem i współtworzyłem czasopismo naukowe poświęcone badaniom komunikacji ,,Central European Journal of Communication”. Jestem autorem monografii „Sieciowe komunikowanie polityczne w Polsce. Perspektywa aktorów politycznych” (Wydawnictwo UWr., 2016). W swoich badaniach specjalizuje się w zagadnieniach komunikowania politycznego oraz wykorzystania nowych mediów. Jestem członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych. W kraju i za granicą zrealizowałem zajęcia dla ponad 5 tysięcy studentów. W 2021 roku zostałem wiceprzewodniczącym sieci naukowej Digital Parties Research Network.


Działalność ekspercka

Zasiadam w jury konkursów branżowych, ostatnio oceniałem prace w największym konkursie PR w Polsce – Złote Spinacze 2017. Współpracuję z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jako ekspert oceniający wnioski w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. Realizuję staże naukowe w zakresie transferu wiedzy do biznesu organizowane przez Wrocławskie Centrum Akademickie (program Mozart, edycja 2016/2017 oraz 2017/2018).


Staże zagraniczne oraz pobyty jako visiting profesor

Przebywałem na kilkumiesięcznych stażach w ośrodkach zagranicznych: w Queens University International Study Centre w Wielkiej Brytanii oraz Freie Universität w Berlinie. Wykładałem gościnnie w wielu europejskich uczelniach zagranicznych m.in.:

Informacje ze strony: http://jacunski.pl/


Wybrane publikacje:

2021

2020

2019

2018

data utworzenia/modyfikacji: 12 styczeń 2022 o 09:39:17autor:   Mateusz Bartoszewicz

słowa kluczowe: