Znajdujesz się w: Strona główna > Konferencje > Regionalna konferencja International Communication Association "Expanding Communication: Old Boundaries and New Frontiers" Łódź 2015

Na początku kwietnia w Łodzi odbyła się regionalna konferencja International Communication Association (ICA) pt. „Expanding Communication: Old Boundaries and New Frontiers”. Wzięło w niej udział ponad 200 badaczy mediów i komunikowania społecznego z całego świata. Obrady toczyły się w ponad 50 sesjach. Warto podkreślić, że była to pierwsza regionalna konferencja ICA, jaka odbyła się nie tylko w Polsce, ale również w tej części Europy.

Dużą uwagę przykuły wystąpienia zaproszonych na konferencję wybitnych badaczy komunikowania, m.in. byłych prezesów ICA: Sonii Livingstone (London School of Economics) oraz Francois’a Heinderyckxa (Wolny Uniwersytet w Brukseli) oraz byłej prezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, kierowniczki naszego Zakładu, Prof. Bogusławy Dobek-Ostrowskiej. Jako gość specjalny konferencji wygłosiła ona wystąpienie pt. „Journalism and politics in Central and Eastern Europe 25 years after the collapse of communism. Where are old boundaries and new frontiers?”, w którym zaprezentowała nowy model systemów medialnych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Nasz Zakład na konferencji ICA reprezentowało również dwoje doktorantów: mgr Anna Paluch, która wraz z dr Bartłomiejem Łódzkim z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej zaprezentowała wyniki ich wspólnych badań nad komunikowaniem politycznym w tradycyjnych i nowych mediach podczas kampanii do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. oraz mgr Paweł Baranowski z wystąpieniem dotyczącym komunikowania politycznego online w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi na Dolnym Śląsku w 2014 r..

Na konferencji pojawili się reprezentanci wielu różnych dyscyplin nauki, m.in.: politologii, socjologii, filozofii, lingwistyki, psychologii i in.; badacze eksplorujący odmienne obszary badań nad komunikowaniem społecznym i patrzący na nie z wielu różnych perspektyw. Dzięki temu zyskała ona wyjątkowo inspirujący naukowo, interdyscyplinarny charakter.

Dodatkowe informacje (również zdjęcia i materiały wideo) można znaleźć na stronie www.ica.uni.lodz.pl.

Lodz_Plakat218x300_lec6mg.jpgLodz_-ICARegional_p5nh34.jpg

data utworzenia/modyfikacji: 18 luty 2016 o 15:56:05