Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa

Znajdujesz się w: Strona główna > Konferencje > Międzynarodowa konferencja CEECOM 2014

Międzynarodowa konferencja CEECOM 2014

Obrazy:

ceecom-2014_sz2skn.jpgplakatceecom_gr4ksm.png

ceecom-2014_sz2skn.jpg

W dniach 12-14 czerwca 2014 roku po raz siódmy odbył się CEECOM (International Central and East Europe Communication and Media Conference).  W konferencji brało udział wielu cenionych naukowców z różnych części świata.  To ważne dla badaczy mediów w Europie Środkowej i Wschodniej wydarzenie miało miejsce we Wrocławiu, a jego współorganizatorami byli: Uniwersytet Wrocławski, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej oraz ECREA CEE-Network i ICA. Tegoroczny CEECOM był w sposób szczególny związany ze zmianami w mediach i krajach demokratycznych regionu. Nie bez znaczenia była 25. rocznica upadku komunizmu w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz  10. rocznica przystąpienia pierwszych krajów regionu do Unii Europejskiej.

W konferencji brało udział 200 uczestników z 28 krajów z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Odbyło się 6 sesji plenarnych oraz 30 panelowych. Na konferencji wystąpiło wielu wybitnych i cenionych badaczy, wśród nich: Andrzej Antoszewski, Aukse Balcytiene, Jane L. Carry, Wolfgang Donsbach, Susanne Fengler, Peter Gross, Andrei Richter,  David H, Weaver, Elena Vartanova, Cleas de Vreese. Tematyka prezentowanych przez prelegentów prac związana była często ze  zmianami społecznymi, generowanymi przez rozwój technologii, ich wpływem na poziom wolności mediów i sfery publicznej.  Uczestnicy konferencji w swoich wystąpieniach odnosili się zarówno do  transformacji politycznej i demokratyzacji krajów Europy Środkowej i Wschodniej, jak i do przemian, które zaszły w mediach, sferze publicznej i szeroko pojętym komunikowaniu.  Analizowane były też relacje świata mediów i polityki. Przedmiotem wielu wystąpień stali się dziennikarze i  zmiany jakie zachodzą w zawodzie dziennikarskim oraz sposób w jaki media funkcjonują na rynku. Również odbiorcom mediów i obywatelom poświęcono wiele wystąpień. Konferencja trwała trzy dni i był to okres intensywnych dyskusji i prac. Sesjom i panelom towarzyszyły także inne wydarzenia, między innymi benefis prof. Walerego Pisarka oraz sesja upamiętniająca dr Karola Jakubowicza.

Wszystkich zainteresowanych konferencją zachęcamy do odwiedzenia jej strony, na której dostępne są również materiały wideo z najważniejszych sesji i paneli:

http://ceecom2014wroclaw.pl/

plakatceecom_gr4ksm.png

data utworzenia/modyfikacji: 18 luty 2016 o 15:32:38

słowa kluczowe: