Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Eksperci ZKSiD uczestniczący w obradach Okrągłego Stołu pt. „Wzmocnienie niezależnej i efektywnej samoregulacji mediów w Polsce”!

Eksperci ZKSiD uczestniczący w obradach Okrągłego Stołu pt. „Wzmocnienie niezależnej i efektywnej samoregulacji mediów w Polsce”!

Obrazy:

micgad163df86_1280_en5hae.jpg

28 stycznia 2022 r. w Warszawie miał miejsce Okrągły Stół pn. „Wzmocnienie niezależnej i efektywnej samoregulacji mediów w Polsce”. Jego organizatorami były takie podmioty, jak: Instytut Międzynarodowego Dziennikarstwa im. Ericha Brosta w Dortmundzie, Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Warszawski.

 

W przedsięwzięciu aktywnie uczestniczy Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa reprezentowany przez prof. Bogusławę Dobek-Ostrowską i dr Michała Kusia. Nasi badacze i eksperci biorą udział w serii działań poświęconych wprowadzeniu w Polsce narzędzi samoregulacji mediów. W szczególności strategiczny cel stanowi powołanie ciała typu rada prasowa.  

 

W konferencji pt. „Enhancing Independent and Effective Media Self-Regulation in Poland” brali udział zarówno przedstawiciele środowisk akademickich, jak i osoby reprezentujące poszczególne stowarzyszenia dziennikarskie, środowisko praktyków mediów oraz instytucje publiczne (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji). Oprócz uczestników krajowych, konferencję wzbogaciły wystąpienia gości zagranicznych, reprezentujących światowe (IFJ) i europejskie (EFJ) stowarzyszenia dziennikarskie, Radę Europy oraz zagraniczne rady prasowe. 

 

Mamy nadzieję, że zainicjowany w ten sposób dialog przyczyni się wraz z upływem czasu do rozbudowy dobrze funkcjonującego systemu samoregulacji mediów w Polsce. 

data utworzenia/modyfikacji: 09 luty 2022 o 20:24:48

słowa kluczowe: Instytut Międzynarodowego Dziennikarstwa im. Ericha Brosta w Dortmundzie, Uniwersytet Warszawski